Vekom dochádza k vstrebávaniu tukových vrstiev na tvári a následne k poklesu mäkkých tkanív, ako i k vstrebávaniu kostí, čím sa zväčšuje napr. očnicový otvor. Tieto zmeny stále progredujú, takže ak sa vykoná aj radikálny chirurgický zákrok v tvárovej oblasti, nie je to natrvalo. Rôzne spôsoby tvarovania tváre sú známe už viac než 20 rokov ako takzvané zlaté nite. V minulosti sa používali iba nevstrebateľné zlaté APTOS nite. Napriek svojej veľkej popularite, majú však metódy s použitím zlatých či platinových nití alebo iného nevstrebateľného materiálu i podstatné nevýhody, z ktorých najväčšou je ich cena.. Nová a inovatívna metóda tvarovania tváre pomocou vstrebateľných mezonití je preto dostupnejšia. Táto revolučná metóda navyše nezanecháva žiadne stopy a je založená na princípoch orientálnej medicíny. Lifting pomocou mezonití, umožňuje vytvoriť neviditeľnú podkožnú kostru, ktorá udržuje tkanivá, zabraňuje vzniku vrások a koža sa tak stáva pružnejšou a elastickejšou.

Lifting pomocou mezonití je šetrné ošetrenie, pri ktorom bez použitia skalpela presúvame tkanivá, čím riešime pokles starnúcej kože a vrásky. Je vhodné pre všetky vekové skupiny. Efekt zákroku je okamžitý. Nite zavedené do kože majú 2 efekty, jeden ten, že niť robí podporu tkanivu, ktoré má tendenciu klesať, a druhý efekt je ten, že navodzuje novotvorbu kolagénu, čím sa spevnenie ešte umocňuje. Pri mezoliftingu sa používajú špeciálne mezonite z polydioxanonu, obaleného kyselinou hyalurónovou. Takýto materiál je biokompatibilný s tkanivom ľudského organizmu, nevyvoláva nežiaduce reakcie na cudzorodý materiál a v plastickej chirurgii sa využíva dlhodobo. Efekt zákroku vydrží cca 1,5-2 roky. Na porovnanie, efekt operačného faceliftu vydrží cca 7 rokov.

Pri používaní polydioxanonu,  nevznikajú alergické reakcie, niť sa úplne vstrebe do 180 dní. Na mieste pôvodne zavedených nití sa tvorí jemné spojivové tkanivo z novotvoreného kolagénu, ktorá následne poskytuje dlhodobý liftingový účinok.

Čo  u nás ošetrujeme pomocou mezonití?

Niťovým Prime Liftingom sa dajú riešiť rôzne estetické problémy.

  • Poklesnuté obočie
  • vrásky hnevu
  • nosovoústne záhyby
  • pokles líc
  • podbradok
  • pokles kože okolo dolnej časti čeľuste
  • boky, brucho, vyrovnáva nerovnosti po liposukcii, kolená

Ako prebieha zákrok?

Pri zavádzaní mezonití sa koža natrie krémom s lokálnym anestetikom a po 30 minútach pôsobenia sa zavádzajú nite do určených oblastí. Zákrok je minimálne bolestivý. Po zákroku môžu byť modriny, mierny opuch.Na rozdiel od iných metód tvarovania kože,  Lifting je krátkodobá procedúra, netrvá dlhšie ako 30 min až 1 hodinu.  Vykonáva sa pomocou veľmi jemných ihiel, je bezpečná, dobre tolerovaná organizmom.

Aj keď je účinok mezonití viditeľný okamžite, metóda Prime Lifting má kumulatívny efekt, ktorý rastie niekoľko mesiacov.

Môžu sa nite kombinovať s inými technikami?

Najlepší výsledok dosiahneme kombinovaním rôznych techník ošetrenia. Napr. pri vráskach na čele a okolo očí je vhodné aplikovať botulotoxín, ak sú veľmi hlboké môžu sa po 2 týždňoch aplikovať mezonite.

Kombinovaním ošetrení dosiahneme lepší žiadaný účinok.

,